Rozpaczliwe poszukiwania moralności trwają…

 

Nie będę tu prawił polaryzującego tematu, w każdym razie jedyne co widzę na temat moralności w wierze w ewolucję, to jej tam mało… Trzeba jej gdzie indziej poszukiwać… Szukają więc ludzie moralności gdzie się da…

Ewolucjonizm sprowadza człowieka do czegoś jak bardziej rozwnięte zwierze, pozwala traktować innych jako gorszy sort. Pozwala poświęcać jednych na rzecz drugich.. (eksperymenty naukowe na ludziach itd.)

Rozpaczliwe poszukiwania moralności trwają poza biblią… wierząc w ewolucję intuicyjnie chwytamy się każdego możliwego tematu który może trochę umoralnić ludzkość. Poszła fama, że mistyka indyjska to takie ukochanie każdej istoty.. każdego człowieka.. i w zasadzie 'niewiele’ różni się od nauczań Jezusa.. też uczył się o miłości więc hop do przodu.

Hinduizm, buddyzm itd jakoś tak nie zabijają niektórych zwierząt ze względu na wędrówkę dusz czy coś takiego.. to można się zapewne jakiejś moralności do zwierząt u nich doszukać.. a tym samym do ludzi, którzy są rozwiniętymi bardziej zwierzętami…

Dziś to jest na szczęście korygowane (np. przez wykłady Siotry Michaeli Pawlik), ale znaleźć moralność i tak gdzieś trzeba?

Gdzie ją znajdujemy? (w sumie to kończą się powoli źródła moralności zachowań w ewolucjoniźmie.. i tu mamy problem, będzie jak za dni Noego)

 

 

Zapraszam do rozmyślań w temacie moralności w ewolucjoniźmie – gdzie jej szukać?

 

Przy okazji przesyłam wykłady prostej kobiety, która spędziła w Indiach sporo czasu, tak żeby zrozumieć czym u podstawy są kasty i tzw. reinkarnacja (z zewnątrz wygląda ładnie, jednak pod spodem…).

Jeśli jesteś opcja antykatolicką – proszę wyjdź z piaskownicy i posłuchaj z poniższego tylko tego co jest o hinduiźmie. Też nie jestem katolikiem, Bóg patrzy na serce… Jezus też nie był Katolikiem, nie był też Polakiem, ani też nie był nawet Krakusem, a tym bardziej nie Warszawiekiem.. był Synem Bożym Zbawicielem – Chrystusem. Ta siostra najwyraźniej wierzy w zbawienie po tym co mówi sądzę.

 

Reinkarnacja i hinduizm wg tej siostry – s. Michaela Pawlik OP:

Podział na kasty (wiara w różne gatunki ludzi):

PS: Wiem, że o moralności kreacjonizmu też można wiele.. przynajmniej tak sie wydaje. Jak otworzysz biblię to też Cię może rozbroić – ta ówczesna moralność np. w starym testamencie… Jednak pamiętaj, że to jest księga historyczna opisująca wizję upadku świata, oddalania się od Boga… do czego ten upadek prowadzi.. jak i wizję odkupienia świata przez prawdziwego Boga  – Jezusa Chrystusa. Więcej o moralności fanatyka religijnego zobaczysz tutaj.

Jezus na pytanie uczniów, aby pokazał im Ojca odpowiedział wprost: „Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś?” (moralność Boga Ojca jest taka jak Moralność jego Syna Jezusa Chrystusa)

Share This