Zapytaj przypadkowego mężczyznę czy wierzy w kreacjonizm… podczas gdy – naukowcy uznają to za głupotę?

  • Tu mamy problem.. naukowcy są uznawani za jakąś wartość – dlatego wiara w kreacjonizm.. musiałby nieść ze sobą nic innego jak zrezygnowanie z bycia postrzegania mądrym co trochę boli… Owszem może się znajdzie taki co zgrywa głupka – bo tak mu wygodnie – odgrywa taką grę, ale dołączyć do mniejszości jest dosyć ciężko nie oddając swojego ego. – To co biblii okazało się być stare i zabobonne… bo brak w tym interesu osobistego.

Zapytaj tego samego przypadkowego mężczyznę dlaczego mężczyzna ma być głową rodziny…?

  • Nie wiem Co Ci ten mężczyzna odpowie, ale tyle razy już słyszałem argumenty pod tytułem że to Bóg jest mężczyzna i najpierw stworzył mężczyznę.. dlatego mężczyzna ma być wyżej… To co biblii okazało się być aktualne i słuszne mimo, że teoretycznie na tej samej kartce opisane… ale duży w tym interes osobisty.

Porażka na całej linii obrony… ego… Niestety większość świata bez pełnego objawienia Ducha Jezusowego jest i będzie tak wyglądać jeśli chodzi o biblię i nie tylko… dlatego prośmy o Ducha Świętego który był w Jezusie!

Co nam się podoba by realizować nasze patologie to bierzemy z bibli i interpretujemy po swojemu, co nam przeszkadza to przeinaczmy, symbolizujemy i jeszcze wyśmiejemy czasem.

W drugiej odpowiedzi mamy niestety ogromne przekłamanie, jak jesteś polonistą to pewnie zauważyłeś/aś że w logo tej strony jest 'imię’, adam z małej litery.  I to raczej nie błąd (a jak błąd to nie ten co widzisz na pierwszy rzut oka)… zrobiłem to specjalnie abyś to dobrze mógł/a zakodować. Po prostu zwyczajnie 'Adam’ to zarówno imię tego pierwszego mężczyzny z dużej litery, jak i 'adam’ to człowiek po hebrajsku z małej litery jako rzeczownik. Znaczy się po hebrajsku człowiek to adam.

Nie wiem co było pierwsze czy język hebrajski czy określenie na człowieka adam… czy też może imię pierwszego mężczyzny jako Adam.. wszystko jedno…

 

 

w każdym razie wg księgi rodzaju Bóg ma cechy kobiety i mężczyzny!

i mężczyzna nie był PIERWSZY!

(pierwszy człowiek adam miał cechy kobiece i męskie – kobiece zostały wyjęte i z nich została ulepiona druga część ciała człowieka – razem te dwie części  (Adam i Ewa) są człowiekiem (adamem) na podobieństwo Boga)

W ten właśnie sposób jedna połówka tęskni za druga połówką bo razem są całością.

 

Na początku był adam (adam byl pewnego rodzaju połączeniem cech kobiety i mężczyzny), był ten człowiek stworzony na podobieństwo Boże. Tak.. Bóg musi mieć w sobie cechy kobiety i mężczyzny! – zobacz np co znaczy imię Boga ’el Shaddaj’ i sprawdź jak to pasuje przy męskiej wizji Boga.

Potem Przyszedł Bóg wyjął część cech z adama i tak powstało dwoje ludzi Adam i Ewa (mąż i żona). Cechy męża i żony (kobiety i mężczyzny) były w Bogu Ojcu który jest duchem!

Idziemy dalej w bibli.. mamy tzw. przekleństwo mówiące o tym, że kobieta ma być podległa…nie będę teraz tego wyjaśniać bo nie ma takiej tu potrzeby (po kolei będę objaśniał, nie za wiele na raz- bo to nie o rozum chodzi, ale o serce Twoje) – powiem tylko tyle:  Jezus poniósł na krzyż wszystkie nasze przekleństwa! WSZYSTKIE – to też! Przekleństwa nad chrześcijanami nie mają prawa działać, a jak działają to prośmy o większe objawienie Ducha Świętego.

Inny fragment, który uwielbiają faceci.. pisze tam Piotr czy Paweł w listach, że mężczyzna ma być głową rodziny…  niestety na tym się zatrzymują… w czytaniu. Bo dalej już jest gorszy fragment… bo mąż dla żony ma być jak Jezus dla kościoła… czyli np. jak trzeba to służyć, nawet życiem własnym.

Otwórz biblię i sprawdź!

I pamiętaj, że pisali ją przede wszystkim faceci, ale Bóg nie pozwolił w niej aż tak namieszać, by do tych prawd nie było jak dojść, ludzie piszący i interpretujący biblię bardzo, ale to bardzo ukrywali kobiece cechy Boga… o tym dlaczego tak? –  masz na początku artykułu… linia obrony ego…

PS: Tak wiem, że w bibli później znajdziemy różne inne wzmianki w tym temacie… ale biblia to nie jest książka do tworzenia religii a tym bardziej teologii, ale do badania serca – Twojego.. Nie wszyscy piszący badali serce swoje… więc ich serce też badaj (gdyby pisząc biblie mieli czyste serca nie potrzebowaliby zbawiciela) – o tym też masz wzmiankę (coś w tym stylu gdzieś tam znajdziesz: 'Synu mój prorokuj przeciwko prorokom Izraela bo mówili wymysły serc swoich… a nie to co ja im mówiłem…”).

Share This