Nie wiem jak trafiłeś na tą stronę – ale skoro trafiłeś i jesteś Polakiem zapewne na start ustawiłeś się na polaryzjację. Czyli zdementowanie tego co tu podaje, zdementowanie tego co napisane

Wybacz nie mam na to siły… ani w tym interesu 🙂 nie jestem przedstawicielem żadnego kościoła, poza tym który jest budowany przez Ducha Świętego…

Kto ma w tym interes?

Komu zależy na tym byś wierzył w to że Bóg stworzył świat i życie na nim?

Wszelaka próba wprowadzenia kreacjonizmu do nauczania gdziekolwiek wiąże się ze wzrostem wpływów instytucji-organizacji tzw. Kościoła. Zakładając że  te instytucje do takiego wpływu pretendują – a z tego co się orientuję to w dużej pewnie pretendują (przykład w Serbii w 2004 – ze strachu przed wzrostem wpływu kościoła zrezygnowano z wprowadzenia tej teorii jako równoległej do teorii ewolucji).

Dlaczego wielu naukowców szukających potwierdzeń na teorię kreacji to ludzie z USA, kraju w którym kościół nie jest zagrożeniem dla władzy?

Czym jest ten K/kościół?

No właśnie tu kluczowe pytanie… Czym jest kościół, kim są ludzie wierzący wg bibli? :

  • Kościół to miedzy innymi  ta piękna kobieta z pieśni nad pieśniami… przygotowująca się na przyjście Oblubieńca – Jezusa Chrystusa
  • Kościół to – eklezja – zgromadzenie – czyli kilku ludzi począwszy od 2 lub 3 którzy gromadzą się w imię Jezusa Chrystusa.
  • Ludzie którzy przyjęli Jezusa Chrystusa jako swojego Pana i Zbawiciela, i podążają znają jego głos.
  • itd.

wg bibli to także:

  • Organizacja wprowadzająca sidła – bo te być muszą.. ale biada tym którzy je wprowadzają…
  • Ludzie którzy wzywają imienia Pańskiego… ale Pan ich nie zna…
  • Miejsce święte – budynek, pomieszczenie – gdzie mówią tam jest Bóg, ale tam go nie ma (patrz. Mt 24.23-28)
  • Ludzie, którzy są solą tej ziemii… ale ta sól może stracić smak… (Mt 5.13)
  • itd.

To jest przerażające ale, to że wśród wierzących jest tyle hipokrytów, ale świadczy to jedynie o tym, że to co w bibli napisane to prawda

Jeszcze bardziej przerażające jest to ze dopóki widzimy wśród nich hipokrytów w dużej mierze, a nawet w większej sami nimi jesteśmy 🙂 – i o tym w bibli też jest słów kilka… (widzimy drzazgę, a nie widzimy belki…)

Hmm w każdym razie ludzie mają swoje wady.. też takie mam ;P Co jeśli mimo tych wad ludzkich Duch Święty i tak próbuje się przebić przez tych wszystkich ludzi i te wszystkie organizacje kościelne?

Co jeśli prawdziwy interes w tym byś wierzył w kreacjonizm ma Bóg? a nie żaden człowiek? co jeśli nie stoi za tym żadna instytucja a stoi za tym Bóg?

I co jeśli to jest prawdziwy Bóg? – Bóg który chce, aby mieć na powrót relację z ludźmi taką jak miał w raju zanim człowiek poznał dobro i zło?

Wiara w to co jest w bibli napisane jest zagrożeniem dla jakiejkolwiek władzy czy też religii ziemskiej itd… jest zagrożeniem. bo zwraca ludzi ku Bogu a nie ku ludziom (Bóg wyraźnie potępia zachowania religijne w bibli – biorąc pod uwagę cały koncept) …. Nawet judejczykom Jezus dobitnie mówił.. ’Gdybyście jednak uwierzyli Mojżeszowi, to byście i Mnie uwierzyli. O Mnie bowiem on pisał. Jeżeli jednak jego pismom nie wierzycie, jakżeż moim słowom będziecie wierzyli? ‚(Jan 5.46)’ – w tym jest większość problemu. Myśląc, że wierząc w koncepcje jakoby to Bóg stworzył świat myślimy, że to stoi w czymś ludzkim interesie abyśmy tak wierzyli. A prawda jest taka że to nie 'ludzki’ interes.

Share This