Jak byłem mały tłumaczyli mi, że tak… podobno jakaś tam encyklika czy inna próba wyjaśnienia świata mówi o symbolizacji zapisu biblijnego… że jeden dzień trwał tyle, a tyle itd.

Jednak po odrobinę głębszym przyjrzeniu się Bibli.. niestety  nie… nie da się połączyć chrześcijaństwa z teorią ewolucji.

  • Jezus jest przedstawiony w jako drugi Adam (jak mógł być drugim skoro pierwszy nie istniał – i był symbolicznym człowiekiem?), musielibyśmy założyć, że Jezus też był symboliczny… a to już nie Chrześcijaństwo.
  • Przez grzech Adama przyszła śmierć, a przez śmierć grzech… a przyjmując Jezusa Chrystusa jako swojego Pana i zbawiciela zyskujemy życie wieczne czyli wyzwolenie od grzechu i jego konsekwencji – śmierci – tu też nie ma jak teorii ewolucji wpasować… bo który to symboliczny Adam w końcu zgrzeszył?
  • Jezus odzyskał na krzyżu władzę nad ziemią, którą pierwszy człowiek utracił, na rzecz szatana. Na początku Bibli Bóg daje człowiekowi władzę, natomiast podczas kuszenia Jezusa i w innych fragmentach okazuje się, że ta władza została przekazana szatanowi – królowi tego świata. Kto tą władze utracił małpa czy neandertalczyk?
  • Zostaliśmy wygnani z raju… jakiego raju wedle ewolucji? W Raju było drzewo poznania dobra i zła… jak i drzewo życia które daje żywot wieczny…. gdzie te drzewa są w teorii ewolucji?
  • Człowiek wg bibli ma ducha i  duszę.. kiedy ta dusza i ten duch  wyewoluowały w człowieku?
  • Gdzie wedle teorii ewolucji są wody które były na górze i na dole? (te z góry opadły na dół podczas potopu wg bibli)
  • Jest w księdze Hioba opis dinozaura – hmm?
  • Cała genealogia Jezusa nie miałaby sensu, genealogia ta powtarza się w całej bibli.
  • zajrzyj do fragmentów: Mt 19,4; Mt 23,35; Mt 23,37-39; Łk 11,51, Łk 17,26-27;  Rz 5,14; 1 Kor 15,22-45; 2 Kor 11,3; Tym 2,13-14; Hebr 11,4; Herb 12,24; 1 J 3,12; Jud 11; 1 P 3,20; 2 P 2,5 itd. (stary testament jest też pełen takich odwołań)

Jest tego znacznie więcej… niestety cała koncepcja wiary w Boga biblijnego.. nie ma sensu… jeśli pierwsza strona bibli jest symboliczna… otwórz biblię…

 

’Gdybyście jednak uwierzyli Mojżeszowi, to byście i Mnie uwierzyli. O Mnie bowiem on pisał.

Jeżeli jednak jego pismom nie wierzycie, jakżeż moim słowom będziecie wierzyli? '(Jan 5.46)

Share This